Czym jest taniec mambo?

Taniec stał się bardzo popularny. Trudno się dziwić, ma wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Coraz więcej osób chce się nauczyć tańczyć, nie tylko po to, aby zabłysnąć w towarzystwie, ale po to, by odreagować stres. Taniec mambo to jeden z tych stylów tańca, który pozwala na rozbudzenie w sobie sensualności i wrażliwości

Mambo to taniec towarzyski, który pochodzi z Kuby. Powstał przez fuzję swingu i muzyki kubańskiej. Jego największa popularność przypada na lata 40. i 50. XX wieku. Tańczono go wszędzie, choć głownie na kubańskich ulicach czy w restauracjach. Później został wyparty przez cha-chę. Obecnie taniec mambo znów zyskuje swoich zwolenników i zyskuje coraz większą popularność, przede wszystkim za sprawą filmu “Dirty Dancing”.

Mambo – co daje nauka tego tańca?

Mambo to taniec, który został rozpropagowany przez Eddiego Torresa. To on wymyślił kroki i dopasował je do muzyki kubańskiej. Figury w mambo są bardzo płynne. Ważnym elementem tego tańca są kroki solo, które stanowią swoistą interpretację muzyki. Tancerz decyduje o krokach, które zatańczy. To swego rodzaju indywidualna kombinacja kroków tanecznych.

Taniec mambo można tańczyć samemu, można tańczyć w parach, a także w klubie fitness. Choć oczywiście mambo na zajęciach fitness jedynie bazuje na podstawowych krokach tego tańca. Nauka tańca mambo pozwala na zredukowanie poziomu stresu. Podczas tańca wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. To w połączeniu ze zmysłową muzyką, pozwala wyłączyć się i odpocząć od problemów. Dodatkowo podczas tańca spalamy nadmiar kilogramów. To sprawia, że nasza sylwetka szybko się wysmukla. Zgubienie zbędnych kilogramów, pozwala również na poprawienie funkcjonowania układu ruchu. To świetny sposób na rozciągnięcie swoje ciała i poprawa jego sprężystości. Mambo ma także wpływ na cały nasz organizm. Ruch pozwala na lepsze dostarczanie tlenu do krwi. Dzięki temu każda komórka ciała jest lepiej dotleniona, a więc organizm tancerza znacznie lepiej funkcjonuje. Zapamiętanie kroków sprawia, że mózg jest wciąż ćwiczony, a co za tym idzie taniec przeciwdziała objawom demencji.

Ruchy w mambo są bardzo ekspresyjne. To sprawia, że nauka ich pozwala wyrazić siebie i swoją osobowość. Opanowanie kolejnych kroków pozwala wejść na wyższy level tanecznych umiejętności. Taniec mambo to przede wszystkim dobra zabawa. To idealny styl dla osób, które mają dość szarej rzeczywistości i chciałyby puścić wodze fantazji i wyruszyć w taneczną wyprawę na egzotyczną Kubę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *