Dlaczego warto tańczyć salsę?

Salsa to taniec z grupy tańców latynoamerykańskich. Chcąc nauczyć się tańczyć, warto skorzystać z usług profesjonalnego tancerza. Wpisując w wyszukiwarkę hasło salsa nauka na pewno znajdziemy odpowiednie miejsce, w którym nauczymy się tańczyć, a co ważniejsze będziemy czuli się komfortowo. Dlaczego warto nauczyć się tańczyć salsę?

Salsa to taniec, których należy do grupy tańców latynoamerykańskich. Najczęściej kojarzony jest z Ameryką Południową, a także z Kubą. Nazwa wywodzi się od nazwy sosu. To pikantne połączenie różnych różnych gatunków tanecznych.

Rodzaje salsy

Taniec salsa nauka którego zajmuje trochę czasu, w zależności od naszych predyspozycji, ma kilka ważnych odmian. Jedną z nich jest salsa new york, która jest bardzo delikatną i zmysłową odmianą tego tańca. Jest bardzo elegancka. W tym stylu można popisać się swoimi umiejętnościami improwizacji solo. Kolejną odmianą jest salsa LA, którą potocznie nazywa się liniówką. Polega na poruszaniu się po określonej linii. Ma zupełnie inną linię melodyczną niż salsa kubańska. W tym tańcu to kobieta jest na świeczniku, jest często eksponowana. Salsa kubańska z kolei to styl, w którym para porusza się po kole. Jest dynamiczna, a każdy krok mocno zaznaczony.

Dlaczego warto tańczyć salsę?

Salsa jest tańcem, który można tańczyć solo. Dzięki temu, single i singielki mogą udać się na zajęcia bez obawy, że nie mają pary. Nauka salsy zmienia życie, a przy okazji daje również inne korzyści. Przede wszystkim wzmacnia się całe ciało, poprawia się siła i kondycja, a także wydolność organizmu. Taniec kształtuje także nogi, uda i pośladki. Godzina salsy pozwala spalić nawet 450 kalorii. Jest to więc taniec, który idealnie nadaje się do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki zwykle przyczynia się do poprawienia pewności siebie. Salsa pozwala poprawić świadomość własnego ciała. Docenią to zwłaszcza panie, które podczas opanowywania kolejnych kroków uczą się zmysłowych ruchów.

Godzina tańca to prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii. Jesteśmy nie tylko zadowoleni z siebie, bo zapamiętaliśmy kolejne kroki taneczne, ale również przekroczyliśmy kolejne nasze granice. Bawiąc się dbamy o ciało i swoje samopoczucie. Salsa to najlepsze lekarstwo na poprawę humoru.

Salsy można nauczyć się w każdym wieku, niezależnie od naszej sprawności. To taniec, który wciąga i sprawia, że chce się więcej i więcej lekcji. Salsa jest tańcem, w którym nie liczy się perfekcja o dobra zabawa. To, jak szybko ją opanujemy zależy od naszych osobistych predyspozycji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *