Jak zorganizować bal sylwestrowy dla dzieci?[

Wielu rodziców zastanawia się, co zrobić z dziećmi w sylwestra. Najczęściej dzieci oddają pod opiekę dziadków lub cioć. Jednak wielką frajdą dla najmłodszych będzie bal sylwestrowy dla dzieci. Jak go zorganizować? Czego nie może na takim przyjęciu zabraknąć?

Bal sylwestrowy dla najmłodszych warto wcześniej zaplanować. Ważne jest nie tylko menu, ale również atrakcje dla dzieci, by te nie nudziły się i po kilku minutach nie wisiały na rodzicach. Na bal sylwestrowy dla dzieci warto zaprosić kilka dni wcześniej. Jeśli planujemy zorganizować bal tematyczny, dobrze jest poinformować o tym gości.

Bal sylwestrowy dla dzieci – o tym nie zapomnij

Organizując przyjęcie sylwestrowe dla dzieci, warto udekorować dom. Jeśli stawiamy na imprezę tematyczną, dodatki i dekoracje muszą być odpowiednio dobrane i przemyślane. Bal może mieć tematykę królewską, indiańską, kowbojską, piłkarską czy związaną z ulubioną bajką Twojego dziecka. Postarajcie się również o strój tematyczny dla swojej pociechy, a także dla siebie. Papierowe talerzyki czy kubeczki dodadzą całości uroku.

Zabawy sylwestrowe dla dzieci mają pomóc maluchom dotrwać do północy. Warto zaplanować takie zabawy, aby mogły wziąć w nich udział wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. Nie mogą być więc ani za trudne, ani zbyt proste.Jakie zabawy najlepiej sprawdzą się na imprezie dla dzieci? Znikające krzesełko, które polega na tańcu wokół krzesełek, których jest o jedno mniej niż uczestników. Gdy muzyka skończy grać, dzieci siadają na wolnych miejscach. To, które nie zdąży odpada, a z gry odpada jedno krzesełko. Taniec z balonami to kolejna propozycja zabawy imprezowej. Dzieci tańczą z balonami pomiędzy czołami. Para, która straci balon przegrywa i odpada. Rzut do celu to propozycja gry, do której nie potrzeba większego przygotowania. Wystarczy na przykład miska i małe piłeczki. Dzieci rzucają do miski, które trafi najwięcej razy wygrywa. Zabawą, która na pewno przypadnie do gustu najmłodszym jest szukanie skarbów. Warto poukrywać w domu skarby, na przykład słodycze, dać dzieciom mapę i pozwolić na szukanie. Dobra zabawa gwarantowana.

Przygotowując bal dla dzieci, warto pamiętać o przekąskach. Nie powinny być to same słodycze czy chipsy. Warto zadbać o owoce czy świeżo wyciskane soki owocowe. Do tego kolorowe kanapeczki, ze zdrowymi składnikami. Dzięki temu dzieci nie rozbolą brzuchy po najedzeniu się słodyczami i niezdrowymi przekąskami.

Bal sylwestrowy dla dzieci to frajda i niezapomniane przeżycie dla najmłodszych. To również chwila oddechu dla rodziców, którzy patrząc, jak bawią się ich pociechy mogą spędzić innego sylwestra niż dotychczas. Kto wie, czy nie będą go milej wspominać o innych imprez sylwestrowych?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *