Rodzaje latynoskich tańców

Latynoskie tańce kojarzą się z gorącą Kubą, Hiszpanią czy Brazylią. To tańce bardzo zmysłowe i widowiskowe. Można je tańczyć solo, jak i w duecie. Są formą ekspresji, która zdobywa coraz większą liczbę fanów. Pełne żywiołowości i sensualności tańce są doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności. Jakie rodzaje tańców latynoskich możemy wyróżnić?

Latynoskie tańce to przede wszystkim dobra zabawa. Podobnie, jak inne rodzaje tańców, również wpływają na poprawę zdrowia, kondycji organizmu czy pozwalają zredukować stres. Tańce latynoskie pozwalają zrzucić zbędne kilogramy i wyszczuplić oraz wysmuklić sylwetkę.

Jakie rodzaje tańców latynoskich wyróżniamy?

  • Salsa to taniec, który wywodzi się z rejonów karaibskich. Można go tańczyć zarówno w duecie, jak i solo. Łączy w sobie elementy znane z innych form tańców latino – czyli mambę i cha-chę. Kroki stawiane są na 1 lub 2. Jest to taniec bardzo zmysłowy, ale nie należy do najbardziej skomplikowanych tańców.
  • Bachata wywodzi się z Dominikany. Kojarzona jest z bluesem, ale jest bardzo zmysłowa. Najlepiej wykonywać ją w parze. Daje wówczas możliwość wyrażenia uczuć do drugiej osoby. Para w tańcu powinna stać się jednością. Dlatego też ten taniec jest bardzo sensualny. Kroki bachaty są średnio skomplikowane, ale w tańcu poziom ich skomplikowania szybko się zmienia, podobnie, jak tempo tańca. W tańcu wymagany jest kontakt wzrokowy z partnerem.
  • Mambo kubański taniec, u którego podstaw leży prawdziwa muzyka kubańska i swing. To taniec bardzo żywiołowy, który tańczy się najlepiej w parze. To taniec, który wymaga od partnerów skupienia na sobie i synchronicznego stawiania kroków. Ruchy w mambo przepełnione są radością, to taniec bardzo widowiskowy.
  • Cha-cha jest tańcem wywodzącym się z Kuby. Charakteryzuje się silną pracą nóg. Bardzo ważne jest utrzymanie przeprostu w kolanach. W tym tańcu bardzo wyraźna jest praca bioder. Tańcem miłości i namiętności nazywana jest z kolei rumba. To taniec najbardziej zmysłowy i sensualny. Wymaga współpracy partnerów, którzy muszą być skupieni na sobie. w tańcu ważne jest uwodzenie i pokazanie uczucia wobec drugiej osoby. W rumbie kobieta emanuje swoją seksualnością i uwodzi partnera.

Wyżej wymienione to najbardziej znane tańce latynoskie. Istnieje ich wiele odmian i każda z nich jest bardzo widowiskowa. Latynoskie choreografie nie zawsze są proste do opanowania i nauczenia. Wymagają szczególnego samozaparcia. Jednak zatańczenie mambo, salsy, czy rumby daje wiele satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *