Korzyści z tańca dla dzieci

Dzieci uwielbiają ruch. Mają jego naturalną potrzebę. Dlatego nie można ich blokować. Dla dzieci cenną formą ruchu może być taniec. Ma on wiele korzyści dla ich zdrowia, a także dla umiejętności radzenia sobie z emocjami. Dlatego jeśli nadal zastanawiasz się czy hip hop dzieci to dobra decyzja – nie czekaj i zapisz swoją pociechę na zajęcia.

Ruch dzieci mają we krwi. Lubią też muzykę i taneczną ekspresję. Dzieci do tańca nie trzeba szczególnie namawiać. Taniec stwarza wiele możliwości. To forma ekspresji, którą dzieci bardzo szybko łapią. Dzięki różnorodnym stylom łatwo znajdziesz coś, co zainteresuje dziecko i będzie odpowiadało jego charakterowi.

Taniec hip hop – jak wpływa na dzieci?

Hip hop dzieci przyciąga, głównie ze względu na rytmiczną muzykę i na dynamiczne zajęcia. To świetna propozycja dla maluchów pełnych ekspresji i żywiołowych, które nie odnalazły by się na spokojnym i poukładanym balecie. Hip hop to nowoczesny styl tańca, który pozwala wyrazić swoją indywidualność. Zwłaszcza dzieci, które nie lubią być wpychane w ramy świetnie odnajdą się w tym stylu tanecznym. Dlatego nic dziwnego, że ten taniec podbija serca dzieci i nastolatków już od kilku dekad. Ten wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych taniec, swoje początki miał w latach 70. Dziś jest nieodłącznym elementem ofert szkół tańca.

Kiedy jest najlepszy wiek na rozpoczęcie przygody z tańcem? Jeśli chodzi o hip hop to sześciolatek jest w stanie sobie na zajęcia doskonale poradzić. jego naturalna potrzeba ruchy i niczym nie skrępowane ruchy, pozwolą szybko przyswoić sobie kolejne elementy choreografii.

Hip hop wzmacnia ciało. Poprawia ogólną kondycję organizmu i przyczynia się do podniesienia odporności organizmu. Taniec ten wpływa także na poprawę sprawności i koordynacji ruchowej. Mięśnie dziecka stają się nie tylko silne, ale i sprężyste. Dziecko w trakcie zajęć dobrze się bawi, a jednocześnie jego ciało nabiera gibkości i smukłości. Hip hop jest tańcem, który uczy szacunku i akceptacji dla innych. Ekspresja w tańcu pozwala dziecku na pozbycie się gniewu i opanowywanie trudnych emocji. To doskonały katalizator dla stresu. Taniec pozwala dziecku na nawiązanie relacji z innymi dziećmi, daje mu poczucie przynależności do grupy.

Taniec, niezależnie czy to taniec towarzyski czy balet, czy hip hop ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Pozwala mu rozwinąć swoje indywidualne umiejętności, podnieść samoocenę i wiarę w swoje możliwości. Dodatkowo wpływa korzystnie na zdrowie dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *