Jaki styl tańca będzie odpowiedni?

Lista korzyści, jakie daje taniec jest bardzo długa. To korzyści zarówno zdrowotne, jak i korzyści dla naszej psychiki. Nic więc dziwnego, że taniec zdobywa coraz większą popularność. Salsa, mambo, modern dance jazz, rumba – jaki styl tańca najlepiej wybrać? Czym kierować się przy wyborze szkoły tańca?

Taniec jest jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych. Mogą ją uprawiać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, starsi i młodsi, a nawet dzieci. Nie ma znaczeni, który rodzaj tańca wybierzesz – towarzyski, klasyczny, latynoamerykański, każdy styl da Ci wiele korzyści zdrowotnych.Lista zalet wynikających z tańczenia nie ogranicza się tylko do poprawy wyglądu. Salsa, modern dance jazz, rumba czy pozostałe tańce sprawią, że na długo pozostaniesz młody ciałem i duchem.

Jaki styl tańca wybrać?

Możliwości wyboru odpowiedniego stylu tanecznego jest wiele. Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać ucząc się tańca. Tańca klasyczne, typu walc wiedeński, pozwolą nam brylować w towarzystwie. To tańce, które sprawdzą się idealnie dla państwo młodych na pierwszy taniec. Tańce latynoamerykańskie pozwolą poczuć się młodymi i pewnymi siebie. Podstawowym kryterium wyboru stylu tańca jest nasz temperament. Osoby spokojne, lepiej odnajdą się w tańcach spokojnych, klasycznych. Osoby energiczne i ekstrawertyczne zdecydowanie lepiej odnajdą się w tańcach nowoczesnych oraz latynoamerykańskich.

Kolejnym kryterium wyboru stylu tańca jest powód, dla którego chcemy się uczyć. Osoby chcące popracować nad sylwetką powinny zapisać na energiczne tańce, które angażują wszystkie mięśnie. W tym przypadku idealne będą takie tańce jak: zumba, salsa czy hip-hop. Osoby, które będą chciały lepiej poznać swoje ciało i stać się go bardziej świadomymi, powinny wybrać: rumbę, bachatę, kizombę.

Wybierając szkołę tańca, warto kierować się poleceniami znajomych. Rekomendacja znajomych to najlepszy sposób na trafienie do szkoły, która spełni nasze oczekiwania. Nie warto kierować się tylko ceną kursu. Wiele szkół oferuje gratisowe pierwsze zajęcia, taneczne wieczorki czy zniżki przy zakupie karnetu. Warto sprawdzić całą ofertę szkoły tańca. Ważni są także instruktorzy. Muszą posiadać nie tylko odpowiednie certyfikaty, ale tworzyć w szkole odpowiednie warunki i atmosferę. Klienci muszą czuć się w szkole komfortowo. Warto sprawdzić czy instruktorzy tańczyli. Wybierając szkołę tańca, warto wziąć pod uwagę jej lokalizację. Dobrze by było, aby szkoła znajdowała się blisko naszego miejsca zamieszkania bądź pracy. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na dojazdy. Sprawdźmy także jak wygląda sala taneczna, czy ma lustra, odpowiedni sprzęt muzyczny i dystrybutor z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *