Taniec w parze – jak się go nauczyć?

Jak nauczyć się tańczyć w parze – to pytanie zadają sobie osoby, które wybierają się na wesele lub eleganckie przyjęcie. Taniec w parze różni się od tańca solo. Mężczyźni powinni być dla kobiet oparciem i prowadzić je pewnie po parkiecie. Natomiast panie powinny być podatne na delikatne sugestie partnera w parze. Czy tańca w parze da się szybko nauczyć?

Taniec to przyjemność i doskonała forma ekspresji swoich emocji. Bardzo często zdarza się, że pierwsza myśl związana z nauką tańca, pojawia się w momencie planowania wesela. Wówczas młodzi chcą jak najszybciej nauczyć się tańca w parze. Najprostszą metodą jest wybranie się do szkoły tańca. Tam młodzi nabiorą pewności siebie i zatańczenie będzie dla nich prawdziwą przyjemnością.

Jak nauczyć się tańczyć w parze – wskazówki

Zanim przystąpi się do nauki tańca, należy pamiętać, że najważniejszym jest czerpanie przyjemności z tańca. Nie można przejmować się, że coś na początku nie wychodzi. Taniec powinien dawać radość, dlatego nie można się spinać podczas wykonywania kolejnych kroków. Najlepiej dać ponieść się muzyce. W tańcu w parze podstawowa zasada brzmi – nie depcz partnerowi po palcach. Należy również pamiętać, że prowadzi tylko jedna osoba, najczęściej jest nią mężczyzna.

Chcąc nauczyć się tańczyć tak, by móc swobodnie poruszać się po parkiecie, najlepiej udać się pod opiekę profesjonalisty. Pokaże on i nauczy odpowiednich kroków i ruchów. Pokaże jak tańczyć w parze, by taniec obu stronom sprawiał przyjemność i radość. Nauczyciel tańca pokaże kroki taneczne, zarówno te podstawowe, jak i bardziej skomplikowane.

W tańcu ważne są kroki, ale również świadomość swojego ciała. Odpowiednio ułożona sylwetka wpływa na postrzeganie tańczącej pary. Znajomość podstaw pomoże poczuć się pewnie na parkiecie, bez względu na to z kim się tańczy. Podczas tańca w parze nie trzeba mocno skupiać się na choreografii. Ważne jest także poczucie rytmu i odpowiednie nastawienie.

Podczas nauki tańca należy pamiętać, że nie zawsze wszystko przychodzi od razu. Czasem trzeba wiele powtórzeń, aby w końcu nauczyć się kroków. Najważniejszą zasadą w tańcu towarzyskim jest czerpanie radości z każdego kroku. Taniec daje wolnoć i ta wolność i wyzwalające się podczas ruchu endorfiny powinny być dla nas najważniejsze. Nawet jeśli w 100% nie opanowaliśmy kroków. Jeśli na parkiecie będziesz rozluźniony i zadowolony, wówczas ta atmosfera również udzieli się twojej partnerce czy partnerowi. Wtedy poczucie symbiozę ze sobą i radość z wasze tańca udzieli się także obserwującym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *